Fonty Tygodnia


Jeszcze nie zdążyliście się tego dowiedzieć, ale uwielbiam typografię. Dla wszystkich zdziwionych, że "font" nie "czcionka" odsyłam do artykułu o TU. Niby można nazywać i tak i tak, ale lepiej mojego słownika trzyma się font. Lato i Rex udostępniłam w nie widocznych tutaj odmianach. 

Osobiście moimi ostatnimi faworytami jest własnie Lato polskiego autora, które można zobaczyć gdzieniegdzie na tym blogu oraz Playfair Display, które zastąpiło u mnie Bodoni FLF (brak polskich ł, ż, ź itp.). 

Radio i Wisdom Script praktycznie juz nie używam bo przejadły się komercyjnie, przyjrzyjcie się koszulkom czy reklamą, mnóstwo z nich używa właśnie Wisdom Script. Radio możemy zobaczyć nawet jako jeden z fontów na płycie Lany Del Rey.Coś spodobało Ci się szczególnie? Ściągnąłeś któreś? Też masz jakichś ulubieńców? 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Śmiało, wyraź swoją opinię. :) Z reguły #AgaOdpowiadaNaWszystko (ach te hasztagi, tak długo wam się opierałam) i nic nie usuwa ale jak zostawisz sam link do bloga to nie spodziewaj się, że powisi długo. Jak napiszesz coś ciekawego nie musisz zostawiać mi linku. Do blogów ludzi co ciekawie piszą i myślą zaglądam zawsze z chęcią. :)